آموزش نقاشی با گواش - دوره آموزش نقاشی با گواش + مدرک فنی - پیشرو رایانه
65221138 - 65266959 - 09122610233
شهریار خ ولیعصر بعد از بانک کشاورزی انتهای بن بست گلپونه مجتمع تیبا

صفحه اصلینقاشی حرفه اینقاشی با گواش

دپارتمان نقاشی


نقاشی با گواش

نقاشی با گواش

نقاشی با گواش چیست؟

گواش (به فرانسوی: gouache) گونه‌ای رنگ است که با حل شدن رنگدانه‌ها در آب ایجاد می‌شود. گواش متفاوت از آبرنگ است و رنگ‌آمیزی با آن تصاویری مات ایجاد می‌کند. رنگ‌آمیزی با گواش یکی از شیوه‌های پرکاربرد نقاشی توسط نقاشان برای تهیهٔ تابلوها و کمیک‌ها بوده‌است. بیشتر انیمیشن‌های قرن بیست و یکم از گواش برای ایجاد جلوه ای مات همراه با آبرنگ مورد استفاده قرار میدادند. از گواش به عنوان "رنگ پوستر" استفاده می‌شود چرا که به راحتی کنترل می‌شود و سرعت خشک شدن بالایی دارد. گواش پس از تبخیر آب موجود در آن کاملا خشک می‌شود و به شکل ثابتی در می آید. ساختار گواش، شباهت زیادی به آبرنگ داشته و برخی نقاشان این دو متریال را هم‌زمان به کار می‌گیرند . برخی از انواع آبرنگ‌های موجود در بازار نیز که بیشتر به صورت تیوپ، خمیری یا نیمه مایع در دسترس هستند، به گونه‌ای ساخته شده‌اند که بتوان کیفیات آبرنگ و گواش را هم‌زمان پدید آورد . در گواش، نسبت صمغ به رنگدانه بیشتر است . از این رو خاصیت پوشانندگی بیشتری داشته و هنگام استفاده قابل کنترل تر است . در ساختار گواش، همانند آبرنگ، عامل اتصال رنگدانه هابه‌طور سنتی صمغ عربی است اما از اواخر قرن نوزدهم، از مواد ارزان تری مانند دکسترین زرد نیز استفاده شد.
گواش و آبرنگ از مواد اولیه یکسانی ساخته شده اند ، اما میزان مواد بکار رفته و چگونگی ترکیب آنها در تولید هر کدام متفاوت است. بطور مثال آبرنگ حاوی رنگدانه هایی است که اندازه ذرات آن بسیار کم است، بنابراین رنگ می تواند به اندازه کافی نازک پخش شود تا تقریباً شفاف باشد. از طرف دیگر گواش ذرات بزرگتری دارد بنابراین بعد از خشک شدن سنگین تر، متراکم تر و مات به نظر می رسد.

در آموزش نقاشی با گواش بهتر است این نکته یادآور شود که کنترل رنگ گواش بر روی مقواهای بافت دار بهتر است چرا که پس از خشک شدن رنگ، سطح آغشته به آن تاب کمتری بر می دارد. باید دقت داشت که رنگ گواش را نمی توان بصورت لایه خیلی ضخیم بر روی سطح مقوا استفاده نمود چرا که پس از خشک شدن دچار ترک می شود!

مهمترین نکات نقاشی با گواش

در آموزش نقاشی با گواش لازم است به چند نکته توجه داشته باشید:

- گواش را به عنوان آبرنگ در نظر نگیرید

رایج ترین اشتباهی این است که افراد مبتدی که برای اولین بار از گواش استفاده می کنند از آن به عنوان آبرنگ استفاده می کنند! مات بودن از ویژگی های اصلی گواش است، بنابراین برای بدست آوردن این مات بودن باید از مقدار مناسب آب استفاده کرد. مقدار زیاد آب باعث می شود که مانند آبرنگ به نظر برسد و آب کم نیز می تواند منجر به ترک خوردن سطح رنگ شود. زمانی که رنگ گواش غلظتی خامه ای دارد برای رنگ آمیزی مناسب و ایده آل است.

- نمودارها و نمونه های رنگی را برای همه رنگ های خود انجام دهید

آسان است که هیجان زده شوید و می خواهید رنگ گواش خود را مستقیم از پالت به مقوا و یا بوم منتقل کنید، اما ایجاد نمودارهای رنگی از قبل به نفع شما خواهد بود چرا که باعث می شود در رنگ و در نهایت در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

رنگ های خود را قبل از استفاده بر روی صفحه ای کوچک آزمایش کنید. نمودارهایی از رنگهای آمیخته با سفید و سیاه که طیف های گسترده ای میتواند داشته باشد به این صورت شما رنگ مورد نظر خود را در مقیاسی کوچک می سازید و پس از اینکه مورد تأییدتان قرار گرفت آن را در اندازه دلخواه به تناسب خواهید ساخت. رنگ گواش گران است بنابراین آزمایش رنگ ها به شما کمک می کند تا برای کارهای آینده برنامه ریزی کنید، زیرا شما می دانید که چگونه رنگ مورد نظر خود را بسازید.

- قلم مو با الیاف مصنوعی انتخاب کنید

قلم مو با الیاف مصنوعی در مقایسه با قلم مو با الیاف طبیعی برای رنگ آمیزی گواش بهتر عمل می کند. ظرفیت نگهداری آب در قلم مو با الیاف مصنوعی کمتر از قلم مو با الیاف طبیعی است در نتیجه شما امکان این را دارید تا میزان آبی که به رنگ وارد می شود را بهتر کنترل کنید.

- با مقیاس کوچک شروع کنید

نقاشان حرفه ای توصیه می کنند که با یک پروژه کوچک و آسان و پالت رنگ محدود برای اولین نقاشی با تکنیک گواش شروع کنید. با استفاده از ۳ تا ۵ رنگ می توانید برای شروع می توانید آنها را کنترل کرده و از کدر شدن رنگ ها جلوگیری کنید.

- به لایه های رنگ فرصت خشک شدن بدهید

هنگام کار با چندین لایه رنگ گواش مطمئن شوید که لایه های زیرین کاملاً خشک شده اند. این نکته بسیار مهم است چرا که گواش به راحتی با آب دوباره فعال می شود. چنانچه رنگ را بر روی رنگ پایه ای که هنوز مرطوب است قرار دهید رنگ ها کدر می شوند.

- رنگ گواش  خشک شده قابلیت فعال شدن دارد

شما می توانید با مقداری گلیسیرین و آب رنگ گواش خشک شده در ظرف را دوباره فعال نمایید. در این مورد باید به مقدار آن توجه نمایید.

- محافظت از اثر خود را فراموش نکنید

بهترین محافظ برای نگهداری اثر شما تهیه یک قاب شیشه ای زیبا است بدون آنکه قصد این را داشته باشید که اثر خود را به نمایش بگذارید!آکادمی آموزشی پیشرو با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

اعطای گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای

درباره آکادمی آموزشی پیشرو

آکادمی آموزشی پیشرو از برترین آموزشگاه های تخصصی در رشته های تعمیرات موبایل، کامپیوتر پایه، برنامه نویسی، طراحی وب سایت، گرافیک، طراحی سه بعدی، عکاسی و هنرهای تجسمی، حسابداری، گردشگری، خدمات آموزشی و هوش مصنوعی، در غرب استان تهران شناخته شده است.که تاکنون این افتخار را داشته است که کارجویان و کارآموزان زیادی را به بازار کار ایران معرفی نماید. اگر شما هم تمایل دارید دوره های آموزشی حرفه ای، تخصصی و ویژه بازار کار در دنیای کسب و کار، یا آموزش های علمی، آکادمیک یا هنری را طی کنید، با ما تماس بگیرید.

شما با گذراندن دوره ها و دریافت مدرک معتبر، می توانید به سادگی وارد بازار کار شوید.

ما همواره و حتی سال ها پس از پایان دوره دانشجویانمان، در کنار آنها هستیم و راهنمایی های لازم را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.

آدرس آکادمی آموزشی و ساعات کار:


آدرس آموزشگاه:

شهریار خیابان ولیعصر بعد از بانک کشاورزی انتهای بن بست گلپونه مجتمع تیبا طبقه اول


ساعت ثبت نام آموزشگاه :

همه روزه از ساعت 8:30 الی 13 و 14:30 الی 21


شماره تماس آکادمی آموزشی:
65221138 - 65266959 - 09122610233
ایمیل آکادمی آموزشی

info@pishro-computer.com

premium bootstrap themes

پروتنه تاسیس آموزشگاه پیشرو رایانه نماد اعتماد الکترونیکی Sample image

آکادمی آموزشی پیشرو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

© مجتمع آموزشی پیشرو رایانه  1385 - 1402