آموزش نقاشی - دوره آموزش نقاشی + مدرک فنی - پیشرو رایانه
65221138 - 65266959 - 09122610233
شهریار خ ولیعصر بعد از بانک کشاورزی انتهای بن بست گلپونه مجتمع تیبا

صفحه اصلینقاشی حرفه ایآموزش نقاشی

دپارتمان نقاشی


آموزش نقاشی

آموزش نقاشی

آموزش نقاشی


به نظر می رسد وقتی تازه شروع به نقاشی می کنید، باید به چیزهای زیادی فکر کنید. چه وسیله ای؟ چگونه شروع کنیم؟ شروع با یک محیط مبتنی بر آب مانند اکریلیک، آبرنگ یا گواش ساده ترین است. مجبور نیستید با حلال های سمی سر و کار داشته باشید و پاکسازی آن بسیار ساده تر است. تفاوت اصلی بین اکریلیک و آبرنگ یا گواش این است که اکریلیک به سختی خشک می شود و بنابراین به راحتی رنگ می شود و به صورت لایه لایه کار می شود. آبرنگ و گواش فعال باقی می مانند، به این معنی که لایه های زیرین رنگ را می توان با استفاده از آب یا رنگ جدید برداشته یا ترکیب کرد.
راه های زیادی برای شروع نقاشی به عنوان یک مبتدی وجود دارد. می توانید با رنگ آمیزی منظره از پنجره مورد علاقه خود، پر کردن یک ورق A4 با طرحی ساده از یک عنصر مانند برگ یا یک دایره و سپس مخلوط کردن رنگ های مختلف و پر کردن این اشکال شروع کنید. همچنین می توانید نمونه هایی از آبرنگ های خود ایجاد کنید و یک چرخ رنگ بسازید. راه دیگر این است که شروع به رنگ آمیزی مواد غذایی خود کنید. اینها فقط چند ایده برای شروع هستند.
 اگر در نقاشی تازه کار هستید، اکریلیک وسیله  ای بسیار متنوع، بادوام و بخشنده است که می تواند به صورت نازک مانند آبرنگ یا ضخیم مانند رنگ روغن  استفاده شود. اگر در نقاشی تازه کار هستید و شاید کمتر از آن استفاده کنید، آبرنگ نیز مکان خوبی برای شروع است. گواش گزینه دیگری است که شبیه آبرنگ است اما کدورت بیشتری دارد.
به نظر می رسد وقتی تازه شروع به نقاشی می کنید، باید به چیزهای زیادی فکر کنید. چه رسانه ای؟ چگونه شروع کنیم؟ شروع با یک محیط مبتنی بر آب مانند اکریلیک، آبرنگ یا گواش ساده ترین است. شما مجبور نیستید با حلال های سمی سر و کار داشته باشید و پاکسازی آن بسیار ساده تر است. تفاوت اصلی بین اکریلیک و آبرنگ یا گواش این است که اکریلیک به سختی خشک می شود و بنابراین به راحتی رنگ می شود و به صورت لایه لایه کار می شود. آبرنگ و گواش فعال باقی می مانند، به این معنی که لایه های زیرین رنگ را می توان با استفاده از آب یا رنگ جدید برداشته یا ترکیب کرد. 

در اینجا چند پیشنهاد برای استفاده از مواد و نحوه شروع ارائه شده است. آنچه انتخاب می کنید در درجه اول به علایق خود یا شاید آنچه در حال حاضر در دست دارید بستگی دارد.


 اکریلیک

اکریلیک محیطی بسیار متنوع، بادوام و بخشنده است. اکریلیک ها را می توان به صورت نازک مانند آبرنگ یا ضخیم تر مانند رنگ روغن استفاده کرد. به سرعت خشک می شوند و به راحتی می توان آنها را رنگ کرد. محلول در آب هستند و فقط به آب برای رقیق کردن رنگ و به همراه صابون برای تمیز کردن برس ها نیاز دارند.
 طیف گسترده ای از محیط های اکریلیک برای جلوه های مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید زمان خشک شدن کندتر باشد، می‌توانید یک ماده کندکننده به رنگ اضافه کنید، برای رنگ ضخیم‌تر، ژل اضافه کنید.
 درجات مختلفی از رنگ برای دانش آموزان یا هنرمندان حرفه ای وجود دارد. رنگ های حرفه ای حاوی رنگدانه بیشتری هستند، اما درجه دانشجویی برای شروع خوب است و با بودجه شما راحت تر است.

 آبرنگ
اگر در نقاشی تازه کار هستید و شاید سرمایه گذاری کمتری داشته باشید، آبرنگ نیز مکان خوبی برای شروع است. برای شروع، مجموعه ای از قرص های آبرنگ یا چند لوله رنگی بخرید. می توانید انتخاب کنید که از رنگ سفید با آبرنگ استفاده کنید یا نه. به طور سنتی وقتی از آبرنگ شفاف استفاده می کنید و از روشن به تاریکی کار می کنید، رنگ سفید کاغذ آبرنگ به عنوان روشن ترین نور در ترکیب شما عمل می کند.

 گواش

رنگ گواش آبرنگ مات است و به شما این امکان را می دهد تا مانند رنگ اکریلیک روی سطحی روشن از تیره به روشن کار کنید. همچنین می توانید سفید چینی را با آبرنگ مخلوط کنید تا رنگ ها مات شوند.
 می توانید آبرنگ های شفاف و مات را با موارد زیر خریداری کنید:
 مجموعه آبرنگ شفاف Grumbacher، 24 رنگ و قلم مو
مجموعه آبرنگ مات گرومباخر، 24 رنگ و قلم مو 


رنگ ها

اکریلیک: فقط با چند رنگ شروع کنید تا یاد بگیرید که چگونه رنگ آمیزی کنید و قبل از افزودن پیچیدگی رنگ، احساس رنگ را دریافت کنید. با یک نقاشی تک رنگ از مریخ یا سیاه عاج، سفید تیتانیومی و یک رنگ دیگر شروع کنید.
 روش دیگر، با یک پالت محدود از Burnt Sienna، Ultramarine Blue و Titanium White شروع کنید. این کار به شما رنگ های گرم و سرد می دهد و همچنین به شما امکان می دهد طیف کاملی از مقادیر را ایجاد کنید.
 همچنین می توانید مجموعه اولیه ای بخرید که به طور کلی شامل یک پالت محدود از سه رنگ اصلی به اضافه تیتانیوم سفید، سبز و یک رنگ خاکی مانند زرد اکر است. از چند رنگ، می توانید مجموعه ای بی پایان از رنگ ها ایجاد کنید. می توانید به مرور زمان به این پالت رنگی اصلی اضافه کنید و باید رنگ های مختلف را امتحان کنید.
 آبرنگ یا گواش: مانند اکریلیک، با یک پالت محدود شروع کنید. آبی Ultramarine، Burnt Sienna، و سفید (چه سفید چینی و چه سفید کاغذ) به شما این توانایی را می دهد که بر روی گرفتن مقادیر در ترکیب خود تمرکز کنید. پس از غلبه بر آن، می توانید پالت رنگ خود را گسترش دهید.

 سطوح نقاشی

یکی از چیزهای خوب در مورد اکریلیک این است که می توانید روی سطوح مختلف نقاشی کنید. پانل های بوم پرایم شده عالی هستند زیرا از قبل آماده شده اند، سفت و سخت هستند و بنابراین در صورت نیاز به راحتی روی سه پایه یا دامان شما قرار می گیرند، سبک وزن هستند و خیلی گران نیستند. برای یک تابلوی بایگانی بدون اسید، Ampersand Claybord را امتحان کنید. سایر گزینه های ارزان قیمت کاغذ روی تخته یا پد، مقوا، چوب یا ماسونیت هستند. و البته، همیشه بوم کشیده سنتی وجود دارد. اگر ابتدا اینها را با گیسو آستر کنید، رنگ نرم‌تر می‌شود، اما با اکریلیک لازم نیست.
 برای آبرنگ یا گواش، وزن ها و بافت های مختلف کاغذ آبرنگ وجود دارد. ورق های جداگانه بخرید یا یک پد یا بلوک تهیه کنید که حمل آن آسان است. همچنین می توانید Ampersand Claybord یا Watercolor Board را امتحان کنید.

 قلم مو ها

قلم مو ها در اندازه ها و اشکال مختلف وجود دارند. قلم مو ها بر اساس تعداد سایز می شوند اما بسته به تولید کننده متفاوت است. یک قلم مو با موهای مصنوعی حدود دو و نیم سانتی متر بخرید. اغلب این شماره 12 است. سپس دو سایز کوچکتر را انتخاب کنید. همچنین می توانید یک بسته اولیه ارزان قیمت بخرید تا ببینید چه اندازه و شکل قلم مو هایی را دوست دارید. با این حال، در نهایت، پولی که برای برس‌های خوب خرج می‌شود، ارزشش را دارد، زیرا معمولاً شکل خود را بهتر حفظ می‌کنند و در حین استفاده ریزش نمی‌کنند و موهای ناخواسته در نقاشی شما باقی نمی‌مانند.
 بطور کلی، باید با قلم مو های بزرگتر شروع کنید و قلم مو های کوچکتر خود را برای جزئیات ذخیره کنید.
 قلم مو های آبرنگ برای داشتن رنگ روان تر نرم تر هستند. یک مجموعه استارتر را امتحان کنید تا با قلم مو های مختلف آزمایش کنید. یک قلم مو یخوب آبرنگ سمور قرمز گرد #8 بسیار مفید است. در غیر این صورت، بهترین برس های مصنوعی را که می توانید خریداری کنید. یک گرد شماره 4 برای جزئیات، یک قلم مو مسطح 5 سانتی برای شستشو، و یک تخت زاویه دار باید شروع خوبی باشد.

 مواد دیگر

فقط به چند چیز دیگر نیاز دارید: ظروف آب (مثلاً ظروف بزرگ ماست)، پارچه های پارچه ای و دستمال کاغذی برای پاک کردن و خشک کردن قلم مو ها، بطری اسپری برای جلوگیری از خشک شدن رنگ های اکریلیک، صفحات کاغذی یا کاغذ پالت یکبار مصرف، برای چیدمان و مخلوط کردن رنگ‌هایتان، یک چاقوی پالت پلاستیکی برای ترکیب رنگ‌های اکریلیک، نوار یا گیره‌های بولداگ برای محکم کردن کاغذتان روی تخته، و یک سه‌پایه یا میز برای پشتیبانی.
 اکنون آماده شروع نقاشی هستید!


آکادمی آموزشی پیشرو با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

اعطای گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای

درباره آکادمی آموزشی پیشرو

آکادمی آموزشی پیشرو از برترین آموزشگاه های تخصصی در رشته های تعمیرات موبایل، کامپیوتر پایه، برنامه نویسی، طراحی وب سایت، گرافیک، طراحی سه بعدی، عکاسی و هنرهای تجسمی، حسابداری، گردشگری، خدمات آموزشی و هوش مصنوعی، در غرب استان تهران شناخته شده است.که تاکنون این افتخار را داشته است که کارجویان و کارآموزان زیادی را به بازار کار ایران معرفی نماید. اگر شما هم تمایل دارید دوره های آموزشی حرفه ای، تخصصی و ویژه بازار کار در دنیای کسب و کار، یا آموزش های علمی، آکادمیک یا هنری را طی کنید، با ما تماس بگیرید.

شما با گذراندن دوره ها و دریافت مدرک معتبر، می توانید به سادگی وارد بازار کار شوید.

ما همواره و حتی سال ها پس از پایان دوره دانشجویانمان، در کنار آنها هستیم و راهنمایی های لازم را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.

آدرس آکادمی آموزشی و ساعات کار:


آدرس آموزشگاه:

شهریار خیابان ولیعصر بعد از بانک کشاورزی انتهای بن بست گلپونه مجتمع تیبا طبقه اول


ساعت ثبت نام آموزشگاه :

همه روزه از ساعت 8:30 الی 13 و 14:30 الی 21


شماره تماس آکادمی آموزشی:
65221138 - 65266959 - 09122610233
ایمیل آکادمی آموزشی

info@pishro-computer.com

premium bootstrap themes

پروتنه تاسیس آموزشگاه پیشرو رایانه نماد اعتماد الکترونیکی Sample image

آکادمی آموزشی پیشرو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

© مجتمع آموزشی پیشرو رایانه  1385 - 1402