آموزش طراحی حرفه ای - دوره آموزش طراحی حرفه ای+ مدرک فنی - پیشرو رایانه
65221138 - 65266959 - 09122610233
شهریار خ ولیعصر بعد از بانک کشاورزی انتهای بن بست گلپونه مجتمع تیبا

صفحه اصلینقاشی حرفه ایطراحی حرفه ای

دپارتمان نقاشی


طراحی حرفه ای

طراحی حرفه ای

طراحی حرفه ای چیست؟

به گفته هنرمندان بزرگ هرکس خواهان ورود به عرصه هنرهای تجسمی و نقاشی میباشد باید ابتدا طراحی را فرا گیرد. تمامی نقاشان و هنرمندان موفق و بزرگ این مسیر را با طراحی آغاز نموده اند، حتی در مکاتب جدید و هنر مدرن با توجه به گرایش فراوانی که خلاقیت در طراحی میشود و نیاز به فراگیری آن، همچنان به شدت مورد توجه قراردارد.

طراحی یکی از سرگرم کننده ترین هنرهایی است که می توانید داشته باشید. یادگیری نقاشی مانند هر مهارتی نیاز به ابزار و تمرین دارد.

اما مطمئناً با داشتن استعداد و تمرین بیشتر ، سریعتر پیشرفت می کنید. روش های زیادی برای ساختن تصویر وجود دارد اما یکی از محبوب ترین ها  طراحی است شاید تا حدی به این دلیل است که فقط به مداد و کاغذ نیاز دارد.

یاد بگیرید که چگونه طرح های شگفت انگیزی را ارائه کنید ، زمان می برد اما با یادگیری اصول اولیه ، آموزش مهارت های پیشرفته تر به خود و سپس تمرین منظم می توانید در آن مهارت پیدا کنید.

نکات مناسب طراحی می توانند زندگی خلاق شما را متحول کنند. ترس از صفحه خالی می تواند بسیار واقعی باشد و حتی گاهی اوقات طرح های خشن و بدون راهنمایی ترسناک هستند. برای شروع سفر هنری شما ، ما از هنرمندان باتجربه خواسته ایم نکات و توصیه های تخصصی طراحی خود را به اشتراک بگذارند.

در اینجا، تمام مراحل لازم برای شروع را پیدا خواهید کرد ، اما اگر قبلاً مرتباً طراحی می کنید، می توانید به صفحه 2 بروید تا بفهمید چگونه مهارت های موجود خود را تقویت کنید. شما ممکن است به اشاره گرهای فنی یا فقط راه های الهام گرفتن نیاز داشته باشید. در هر صورت، ما مطمئناً چیزی برای کمک به شما خواهیم داشت.
بنابراین مداد و کاغذ طراحی خود را آماده کنید .

شناسایی مداد 

داشتن مداد مناسب برای شروع ترسیم طرح ضروری است. سختی گرافیت در روی مداد نشان داده شده است: مدادهای "B" نرم تر،"H"  سخت تر و "HB" در وسط قرار می گیرد - تفاوت زیادی بین 4H و 4B وجود دارد.

هنگامی که یاد می گیرید چگونه نقاشی بکشید، استفاده از اتود در کنار مداد سنتی می تواند کمک خوبی باشد. مدادهای اتود معمولاً برای دقت و کارهای ظریف مناسب ترند در حالی که مدادهای سنتی برای ایجاد بافت مناسب ترند. به خاطر داشته باشید که بیشتر مدادهای اتود از قبل با HB وارد می شوند، که فقط محدوده میانی را برای کار به شما می دهد.

کنترل صحیح مداد 

اگر دست خود را به نوک مداد نزدیک کنید، کنترل و دقت بیشتری دارید و فشار بیشتری می توانید به مداد وارد کنید.

و اگر دستتان را به انتهای مداد نزدیک کنید گرفتن مداد به شما کنترل و دقت کمتری می دهد و فشار کمتری می توانید به مداد وارد کنید.

روشهای مختلف مارک گذاری

روش های زیادی برای ایجاد فرم در طرح های شما وجود دارد.

بسیاری از تکنیک های طراحی برای کمک به شما در دستیابی به سبک ها و جلوه های مختلف وجود دارد. در بالا چندین مثال وجود دارد که روشهای مختلف ایجاد فرم و عمق را نشان می دهد. مهم است که این ها را آزمایش کنید و بدانید که چه چیزی برای شما بهتر است ، نه تنها سبک خود را تکمیل می کنید بلکه آن را تقویت هم کنید.

 متنوع کردن خطوط 

تغییر در عرض و تاریکی خطوط شما ایجاد علاقه می کند.

از خطوط متنوعی استفاده کنید. "همه خطوط برابر نیستند. جابجایی ظریف در عرض و پررنگی خطوط شما یک نقاشی پویا و جالب از نظر بصری ایجاد می کند. کنترل نوع علامتی که می گذارید در ابتدا می تواند مشکل باشد ، اما با تمرین قادر خواهید بود ایجاد کنید انواع خطوط که با هم کار می کنند و یک تصویر منسجم ایجاد می کنند. با درجه های مختلف مداد (از 3تا 6B) و نگه داشتن مداد در زوایای مختلف آزمایش کنید

خودداری از لکه گیری 

برای جلوگیری از ایجاد لکه روی کارتان از یک کاغذ اضافی زیر دست خود استفاده کنید.

هنگام سایه زدن ، از یک کاغذ اضافی در زیر دست خود استفاده کنید. این میزان لکه های دست شما را در خطوط مداد شما به حداقل می رساند. اگر راست دست هستید، سایه زدن را از چپ به راست شروع کنید. اگر چپ دست هستید، از سمت راست شروع کنید و به سمت چپ حرکت کنید.

هیچ چیزی بدتر از این نیست که در حین تلاش برای خلق یک اثر هنری لکه ای روی آن ایجاد شود و زیبایی و درخشندگی آن را از بگیرید.

کنترل لبه های کار

با ترکیب انواع مختلف لبه ها علاقه ایجاد کنید.

چهار روش طراحی متفاوت برای ایجاد لبه های مختلف استفاده می شود: نازک ، سخت ، محو شده و تعریف نشده. لبه های نازک و سخت به اشیا مرزهای محکم می دهد. لبه های محو شده هنگامی اتفاق می افتد که مقادیر شی و پس زمینه با هم مخلوط می شوند ، بنابراین لبه به جای تعریف ، ضمنی است. لبه های تعریف نشده باید توسط خود بیننده رمزگشایی شود. پیشنهاد می شود هر چهار نوع مورد را در کار ایجاد کنید تا تنوع خوبی در کارتان به وجود بیاید.

استفاده از پودر و ذغال برای سایه زدن

نکات طراحی

چگونه می توان آسمان را ترسیم کرد؟

با لکه گیری مناطق وسیعی از زغال نرم ، سایه ظریف ایجاد کنید.

می توان با استفاده از مداد جلوه های صاف و مخلوط ایجاد کرد. گاهی اوقات ترجیح داده می شود که سایه شما کم رنگ تر و نرم و لطیف باشد اما خطوط مداد کاملاً مخلوط نمی شوند، مگر اینکه خیلی دقیق باشید

برای جلوگیری از نشان دادن خطوط اولیه، از یک تکنیک خاص استفاده کنید. از یک کاغذ اضافی استفاده کنید و یک دسته بزرگ از گرافیت نرم یا مداد ذغالی را ایجاد کنید. آن را با فشار کمتر و بیشتر. مقدار کمتر و بیشتر می توانید پخش کنید. هرچقدر مقدار بیشتری استقاده کنید سایه پرنگ تری به شما می دهد.

اعمال قانون 70/30

نقطه کانونی اصلی خود را در حدود 30 درصد تصویر قرار دهید.

کمتر می تواند بیشتر باشد! قانون 70/30 به شما کمک می کند تا ترکیبات موثری ایجاد کنید. ایده این است که 30 درصد طرح شما با تمرکز و جزئیات اصلی پر شده است و 70 درصد باقیمانده آن پر کننده است. این منطقه کمتر جالب توجه را به سمت موضوع اصلی آثار هنری شما راهنمایی می کند. قانون موجود را می توانید در طرح ون رودن در بالا مشاهده کنید.

 متقارن کردن تقریبی

تضاد خوبی را بین یک ظاهر تمام شده و یک احساس ترسیم شده زیبا داشته باشید.
برای جلوگیری از این کار افزودن برخی تغییرات ظریف و فقط متقارن نگه داشتن خطوط کلی به جای آینه کردن هر قسمت کوچک است. عدم تقارن برخی عناصر به جلوگیری از تکرار خسته کننده کمک می کند.

متمایز کردن بافت های مختلف را از یکدیگر 

به مواد خشن یا صاف توجه کنید و اینکه نور را جذب یا منعکس می کند
برای نشان دادن بافت های مختلف در طرح ، باید روش خود را تنظیم کنید.شما نمی توانید با هر روشی که خز و شیشه را سایه می زنید شیشه و چوب را هم سایه بزنید.هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند و به دلیل دقت نشان داده شده ، به نقاشی های ارزش می دهند
.

یک نقطه شروع خوب این است که بافت ناهموار یا صاف را در نظر بگیرید و سپس نور را جذب یا بازتاب کنید. یک بافت منعکس کننده و صاف ، مانند کروم ، معمولاً دارای کنتراست بالاتر و برجستگی های برجسته است، در حالی که یک بافت جاذب و خشن مانند پنبه دارای کنتراست کم و برجستگی کمی است.

انتخاب مناسب کاغذ طراحی

یکی دیگر از چیزهایی که باید با دقت بررسی کنید کاغذ مورد استفاده تان می باشد. برای شروع یک مدل کاغذ ارزان قیمت تهیه کنید. این موارد در فروشگاه های لوازم هنری و سرگرمی - و همچنین در بعضی از فروشگاه های بزرگ - موجود است و انواع مختلفی دارند که برای روش های مختلف نقاشی در نظر گرفته شده اند.  یک کاغذ سبک و بافت دار خوب کار می کند اما اگر می خواهید ظاهر ناهموار تری در نقاشی خود داشته باشید، ممکن است بخواهید به جای آن از کاغذی با بافت متوسط استفاده کنید این کاغذ می تواد کار را بافت دار و خشن تر نشان دهد.

طراحی از مناظر

طراحی از منظره یکی دیگر از بخش های مهم آموزش هنرمندان است.در طراحی منظره پرسپکتیو بیشتر از هر زمان دیگری مهم است و باید بتوانید طرح های دور را به تصویر بکشید. اینکه بتوانید از منظر نقاشی بکشید ، به بیننده نشان می دهد که شی ای که می کشید در کجای فضای سه بعدی قرار داشته باشد. درست مثل سایر مهارت های پیشرفته تر طراحی ، برای درست نشان دادن ترسیم دیدگاه شما تمرین لازم است ، بنابراین اگر نمی توانید بلافاصله آن را ترسیم کنید و به نمایش گذارید ناامید نشوید.آکادمی آموزشی پیشرو با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

اعطای گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای

درباره آکادمی آموزشی پیشرو

آکادمی آموزشی پیشرو از برترین آموزشگاه های تخصصی در رشته های تعمیرات موبایل، کامپیوتر پایه، برنامه نویسی، طراحی وب سایت، گرافیک، طراحی سه بعدی، عکاسی و هنرهای تجسمی، حسابداری، گردشگری، خدمات آموزشی و هوش مصنوعی، در غرب استان تهران شناخته شده است.که تاکنون این افتخار را داشته است که کارجویان و کارآموزان زیادی را به بازار کار ایران معرفی نماید. اگر شما هم تمایل دارید دوره های آموزشی حرفه ای، تخصصی و ویژه بازار کار در دنیای کسب و کار، یا آموزش های علمی، آکادمیک یا هنری را طی کنید، با ما تماس بگیرید.

شما با گذراندن دوره ها و دریافت مدرک معتبر، می توانید به سادگی وارد بازار کار شوید.

ما همواره و حتی سال ها پس از پایان دوره دانشجویانمان، در کنار آنها هستیم و راهنمایی های لازم را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.

آدرس آکادمی آموزشی و ساعات کار:


آدرس آموزشگاه:

شهریار خیابان ولیعصر بعد از بانک کشاورزی انتهای بن بست گلپونه مجتمع تیبا طبقه اول


ساعت ثبت نام آموزشگاه :

همه روزه از ساعت 8:30 الی 13 و 14:30 الی 21


شماره تماس آکادمی آموزشی:
65221138 - 65266959 - 09122610233
ایمیل آکادمی آموزشی

info@pishro-computer.com

premium bootstrap themes

پروتنه تاسیس آموزشگاه پیشرو رایانه نماد اعتماد الکترونیکی Sample image

آکادمی آموزشی پیشرو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: